Przejdź do głównej zawartości

Co robić kiedy nie wiesz co robić?

Raz na jakiś czas zdarzają mi się takie dni, kiedy kompletnie nie wiem co ze sobą zrobić. Bo niespodziewanie mam wolne albo plany nie wypaliły.
Wkurza mnie tracenie czasu na szukanie zajęcia, szwendanie się bez celu. 
Znalazłam idealny sposób na takie dni. Stworzyłam listę ''What to do when you don't know what to do''. Dzięki takiej liście wiem co robić kiedy nie wiem co robić. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma takie dylematy ale wiem też, że nie tylko ja miewam takie dni. 
Żeby nie marnować czasu sięgam po listę ratunkową i wybieram jedną z zapisanych tam rzeczy. Dwie lub trzy też można. Jak kto chce. Pełna dowolność. 

Co jest na mojej liście? 

1. Dooglądanie filmów, na których zasnęłam :) zdarza mi się to bardzo często, a pamięć ulotna więc zapisuję i w dogodnym momencie oglądam. 
2. Mam również listę filmów do obejrzenia, która ciągle się wydłuża. 
3. Czytanie. Wprawdzie czytam na co dzień ale czemu nie czytać więcej?4. Szydełko albo druty. Jeśli nie mam akurat żadnego zlecenia robię rzeczy dla siebie.  
5. Malowanie lub kolorowanie. Od czasu jak pisałam Wam o moim odkryciu jakim są kolorowanki antystresowe, nic się nie zmieniło. Uwielbiam!!! Poszłam dalej i maluje obrazy od Artimento. 
6. The Sims. Mój komputer nie zawsze ogarnia wymagania tej gry ale potrafię przepaść na kilka godzin. Jako nastolatka spędzałam cale dni na graniu w pierwsza część. Teraz już się ograniczam ale marzą mi się wszystkie dodatki... 

Na liście pojawiają się różne rzeczy ale te powyżej są stałe i niezmienne.  Niby to nic takiego, niby taka mało odkrywcza rzecz ale dzięki temu nie tracę czasu i nie frustruję się nie wiedząc co zrobić z czasem.
Swoją drogą jestem ogromnie wdzięczna za to, że mam czasem takie momenty, że nie muszę zapierdzielać 24/7, żeby mieć z czego się utrzymać. Taka mała refleksja na podstawie wczorajszego odcinka Dam i Wieśniaczek ;O)


Dziękuję, że jesteś :) Jeżeli podobał Ci się ten wpis i chcesz poznać mnie bliżej:

  • polub Antyspołecznego Susła Obsesjonistę na Facebooku otrzymasz powiadomienie, o nowym poście tuż po jego publikacji,
  • podglądaj na  Instagramie dowiesz się co też Suseł wyrabia, co je, pije, czyta i gdzie się podziewa, kiedy nie ma go na blogu


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Bo baby są jakieś inne...

A są. Fakt niezaprzeczalny. Od facetów różni nas tyyyyyle rzeczy, a jedną z nich jest to, że my zupełnie nie potrafimy odpoczywać. Wyobraźcie sobie taką sytuację: bliżej nieokreślony mężczyzna, nazwijmy go Ziutek, idzie na urlop. Taki od dawna wyczekiwany ale niestety tylko tygodniowy. Pierwszy dzień urlopu: Ziutek wstaje rano i łapie za ścierę i pucuje całe mieszkanie na błysk. Potem robi obiad dla współmieszkańców, którzy urlopu nie mają. Po obiedzie prasuje tą stertę, która rosła od kilkunastu dni i groziła już zawaleniem. Dzień drugi urlopu: Ziutek zniesmaczony tym, że brudne okna psują efekt pięknie posprzątanego mieszkania znowu łapie za ścierę. Kiedy okna już błyszczą leci po mopa, żeby zmyć podłogę, która się podczas mycia zabrudziła. Wstawia jakieś pranie i gotuje obiad. Dzień trzeci urlopu: Ziutek zmienia pościel i stwierdza, że w sumie jest dosyć ciepło, można by to wykorzystać bo dawno nie prał kołder i poduszek. Szukając w trzewiach mieszkania zapasowego kompletu (Ziutek jes…

Dlaczego nie chcę mieć dziecka

Od kiedy zaczęłam świadomie myśleć o dzieciach, uważałam, że będę je mieć. Nie jedno bo sama jestem jedynakiem i wolałabym aby moje dziecko miało rodzeństwo. Wbrew pozorom życie jedynaka nie jest takie łatwe, lekkie i przyjemne. Bywa samotne i mając wybór wolałabym tego swojemu dziecku darować.
Dużo dużo później, kiedy poznałam Chomickiego, stwierdziłam że chciałabym te dzieci mieć z nim. Uważam że jest świetnym materiałem na rodzica.
Czas mijał, moje bliższe i dalsze koleżanki mnożyły się intensywnie i dookoła mnie było pełno słodkich bobasów. Przyszła mi do głowy myśl, że teraz jest ten moment. Po czym straciłam pracę i moment szlag trafił. Cały czas chodziła mi po głowie myśl, że czas mija, a moja macica niczyja, a bezrobocie skutecznie odwlekało wszystko w czasie. Byliśmy w stanie utrzymać siebie i tylko siebie. Jeszcze miesiąc bez pracy i nie byłoby ciekawie.
Teraz teoretycznie jetem w idealnej sytuacji do prokreacji ale... Nie jestem okazem zdrowia. Wśród moich chorób jest przesymp…

Będę z Wami szczera

Bardzo mocno zastanawiałam się nad publikacją tego postu. W końcu stwierdziłam, że mam to gdzieś - publikuję. Za wszelkie przykre następstwa czytania go nie odpowiadam.


Ostatnio mam wrażenie, że stoję w miejscu.  Ok, dopiero co kupiliśmy z Chomickim mieszkanie, ba! ślub był dla mnie dopiero co. Są to dwie ogromne zmiany, a mimo to czuję, jakby nic się nie działo.  Mam ten problem, że do szczęścia potrzebuję poczucia celu. Ot taka artystyczna dusza trochę. Bez konkretnego talentu.  Czy jednak jakiś/jakieś mam?  Mam ale bardziej wypracowane niż wrodzone co jest dla mnie całkiem w porządku bo do rzemieślników mam ogromny szacunek.  Z tych moich talentów chciałabym zrobić sposób na życie. Poczyniłam nawet pewne kroki ale w którymś momencie straciłam rozpęd. Bo nie widziałam natychmiastowym efektów. A ja muszę widzieć efekty teraz, już i natychmiast. Bo inaczej traci to dla mnie sens.  Problem w tym, że natychmiastowe skutki daje tylko przedawkowanie Xenny. Z wszystkim innym nie jest tak różowo.…